Nevjerojatna pogreška vratara koštala Bašakšehir bodova

Turska 4. svi 201821:16 > 21:24
(Photo by Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images)

U prvoj utakmici 32. kola turskog prvenstva, Bašakšehir je ispustio možda i ključne bodove u borbi za naslov prvaka remiziraju sa Sivassporom 1:1.

Photo by Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images)

Momčad Bašakšehira u povijesnom je pohodu na naslov prvaka Turske, no nakon remija sa Sivassporom ostala je samo nada da će i protivnici izgubiti bodove.

Bašakšehir je pred svojim navijačima poveo već u 14. minuti pogotkom Bajića. Kraj prvog poluvremena domaća momčad dočekala je s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Mossoro. Ipak, momčad Abdullaha Avcija uspješno se branila sve do 92. minute kada je nevjerojatnu pogrešku napravio vratar Babacan. Robinho je s desne strane, unutar šesnaesterca pokušao prebaciti loptu do sredine peterca, no istu je dohvatio Babacan, barem je tako mislio, lopta mu ispada iz ruku i prelazi gol liniju za izjednačujući pogodak!

U tim trenucima velika je nervoza zahvatila domaći sastav kulminiravši u 95. minuti kada je Arda Turan, veliko siječanjsko pojačanje momčadi iz Barcelone, pogurnuo linijskog suca zaradivši izravan crveni karton.

Bašakšehir je trenutno ostao na drugoj poziciji sa 66 bodova, istim brojem kao i Galatasaray, no momčad Fatiha Terima još mora odigrati svoj susret 32. kola, u nedjelju gostuju kod Akhisarspora. Gubitak bodova Bašakšehira prilika je za Fenerbahče da se bodovno izjednači, a za Bešiktaš da dođe do samo jednog boda zaostatka. Sivasspor je na šestoj poziciji s 48 bodova.