Bašakšehir uz puno muke do važna tri boda

Turska 20. tra 201821:16 > 21:23
Julian Finney, Getty Images

Druga momčad turskog prvenstva pobijedila je na domaćem terenu Kayserispor rezultatom 3:1 i privremeno preuzela prvo mjesto u Süperligu.

Aitor Alcalde/Getty Images

U utakmici koju ste mogli pratiti na Sportklubu, domaći sastav poveo je u 28. minuti nakon sjajnog proigravanja Arde Turana za Višću koji je rutinerski svladao vratara gostiju.

Samo šezdesetak sekundi ranije Kayserispor je na drugoj strani zatresao mrežu Babačana, ali je pogotak poništen zbog više nego očiglednog zaleđa Buluta.

No, što nije napravio na dozvoljen način u 27., jest početkom drugog dijela, kada je sjajnu loptu u šesnaesterac Istanbula uputio Türüc, a u skoku je sjajan bio Bulut, za drugi gol zaredom protiv Bašakšehira, a to su i jedina dva gola koja je njegov klub postigao svojem današnjem protivniku u posljednjih devet utakmica!

Naime, do kraja smo vidjeli još dvaput loptu u mreži Kayserija – 13 minuta nakon izjednačenja, Arda je fantastičnim natrčavanjem na rubu kaznenog prostora u bliži kut gola suparnika smjestio loptu za 2:1, a pet sekundi prije isteka 90. minuta, Adebayor je u skoku vrlo maštovito spustio loptu za Eliju koji je sa pet metara pucao u prazna vrata, jer je golman Kayserija bio upecan u mrežu.

Tako sada Istanbul ima 62 boda, dok Galatasaray sutra gostuje kod Alanye i morat će povratiti vodeće mjesto ne ljestvici, za to će mu igrati samo pobjeda.