Galatasaray poražen u derbiju protiv Bešiktaša

Turska 27. velj 201719:34 > 19:46
Vladimir Rys Photography/Getty Images

U 22. kolu turskog nogometnog prvenstva Galatasaray je poražen od Bešiktaša rezultatom 0:1.

Igor Tudor je na klupi Galatasaraya imao vatreno krštenje pred domaćim navijačima u Istanbulu na Turk Telekom Areni. Galatasaray je u velikom derbiju turskog nogometa poražen od Bešiktaša golom Andersona Talisce u 47. minuti. Utakmicu je obilježio i sudac Yildirim koji je u 13. minuti pokazao na bijelu točku, a nakon protesta gostujućih igrača i razgovora s petim sucem poništio je odluku i dosudio gol aut za Bešiktaš. Tragičar utakmice bio je Lucas Podolski koji je propustio par prilika za domaćine, a najveću je imao u 83. minuti kada je profulao cijeli gol u stopostotnoj šansi.

Hrvatskom treneru Igoru Tudoru ovo je bila druga utakmica na klupi Galatasaraya i još ne zna za pobjedu. U prvoj utakmici remizirao je s Kayserisporom 1:1.

Galatasaray se sada nalazi na trećem mjestu turske SuperLig sa 40 bodova, dok je Bešiktaš ovom pobjedom dodatno se učvrstio na prvoj poziciji sa 50 bodova.