Bursaspor želi Prosinečkog za trenera

Turska 23. sij 201716:45 > 16:51
Huseyin Caglar/EuroFootball/Getty Images

Turski nogometni klub Bursaspor želi dovesti Roberta Prosinečkog za novog trenera.

Prema pisanju turskih medija izbornik Azerbejdžana Robert Prosinečki na meti je Bursaspora. Sportski direktor turskog kluba otišao je u Baku kako bi se dogovorio sa hrvatskim trenerom. Klub iz Burse nudi Prosinečkom jednogodišnji ugovor uz opciju produženja na još dvije i pol godine.

Bivši “vatreni” je već radio u Turskoj, u klubu Kayserisporu (2012,2013) i imao vrlo dobre rezultate. Trenutno je izbornik Azerbejdžana s kojim ostvaruje odlične rezultate pa je tako treći u kvalifikacijama za Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji. Prosinečki je nedavno izjavio da je u potpunosti posvećen radu u Azerbejdžanu, ali pitanje je hoće moći odbiti ponudu raditi u jednoj od najboljih liga svijeta.