Šitum podmetnuo nogu Prosinečkom, Fener se provukao

Turska 12. lip 202022:05 > 22:15
Huseyin Caglar/EuroFootball/Getty Images

Do 87. minute Kayseri je vodio u Istanbulu, no u samo dvije minute sva sreća navijača Kayserispora se pretvorila u tugu

U prvoj utakmici nastavka turskog nogometnog prvenstva posljednjeplasirani Kayserispor, kojega vodi hrvatski stručnjak Robert Prosinečki, bio je nadomak senzacionalne pobjede na gostovanju kod Fenerbahčea, sve do pet minuta prije kraja vodio je sa 1-0 uz igrača više, ali je potom u tek nešto više od jedne minute primio dva pogotka te je domaći sastav stigao do konačne pobjede od 2-1.

Kayserispor je poveo golom Mensaha (59), no u 85. minuti je hrvatski igrač Mario Šitum, koji je u igru ušao u 81. minuti, igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Muriqi (87-11m) je s bijele točke poravnao. Samo minutu potom Luiz Gustavo (88) je sjajnim udarcem doveo Fenerbahce do pobjede.

Kayserispor je tako ostao na začelju ljestvice nakon 27 kola sa 22 boda, jednim manje od 17. Ankaragucua, dok je Fenerbahce sedmi sa 43 boda.

U drugoj utakmici igranoj u petak vodeći Trabzonspor je kao gost svladao Goztepe sa 3-1 (1-0) i sada ima 56 bodova, tri više uz utakmicu više od drugog Istanbul BB-a.