Prosinečki za SK: Dečki ne bi igrali i da nisu odgodili

Turska 19. ožu 202016:55 > 17:01
Valerio Pennicino / Stringer

Riječ je o zemlji koja se bavi turizmom, protok ljudi i roba je ovdje ogroman. I nevjerojatno mi je koliko je dugo Turska odolijevala koronavirusu. AUTOR: Igor Flak

Klub je imao rezervirane avionske karte na relaciji Kayseri – Istanbul za četvrtak 19. ožujka, a Robert Prosinečki je imao zakazan jutarnji trening.

– Prije početka mi je jedan strani igrač i rekao da on neće na put u Istanbul. Nekoliko se igrača ‘ozlijedilo’ prije nego smo uopće započeli s ozbiljnijim trčanjem. Već danima sam svjestan da ovo nema smisla, ali sam profesionalac, plaćen sam za ovaj posao i svoje sam obveze izvršavao najbolje što sam znao. No, da se ovo nije odgodilo, mi ne bi igrali – počeo je Prosinečki razgovor od prije pola sata.

Turska je posljednja ugasila svjetlo nad nogometom?
– Iskreno, to mi nije jasno. Riječ je o zemlji koja se bavi turizmom, protok ljudi i roba je ovdje ogroman i da nema zaraženih koronavirusom. I nevjerojatno mi je koliko je dugo Turska odolijevala koronavirusu. Možda su željeli što je duže moguće odgađati neodgodivo.

Kakav je sljedeći korak?
-Moramo razgovarati s čelnicima kluba, još uvijek ne znam za preporuku hoćemo li trenirati, ili je obavezno da igrači ostanu doma. Nekoliko slobodnih dana ćemo svakako imati dok vidimo kakao će se situacija razvijati.

Kako je to izgledalo unutar momčadi posljednjih dana?
– Svi su živjeli u strahu. Imam stranaca sa svih strana, čuli su se s obiteljima, prijateljima. Samo se o tome razgovaralo. U sve nas se uvukao neki strah, tjeskoba koju je teško objasniti.

Ako sve stane, hoćete li se vratiti u Zagreb gdje vam je obitelj (supruga i dvije kćerke)?
– Mislim da sada to nije realno, treba vidjeti kakav je plan kluba, a i kakva je mogućnost putovanja. Zasad ću ostati ovdje neko vrijeme, pa ćemo sve kasnije vidjeti – zaključio je Prosinečki, kojem kao i mnogima nije do razgovora.