Mike Hewitt, Getty Images Sport

12.02.2020 | 21.14

Šok u Turskoj, Galatasaray ispao u Kupu od Alanyjaspora

Nogometaši Alanyje drugi su polufinalisti Kupa Turske, nakon što su uzvratnom susretu protiv Galatasaraya sačuvali prednost iz prvog duela i zahvaljujući postignutom golu u gostima pridružili se Fenerbahčeu u završnici natjecanja - bilo je 3:1 (ukupni rezultat 3:3).

lopta

Getty Images/Joern Pollex

Dvoboj na stadionu Turk Telekom je odlično počeo za domaću momčad, Akbaba je donio prednost Galatasarayu u 9. minuti. Nakon vodećeg pogotka, nogometaši Fatiha Terima su stvorili još nekoliko prilika, ali ključni trenutak u ovom dvomeču dogodio se u 31. minuti, kada je napadač gostiju Bammou savlado Musleru.

Nekoliko minuta kasnije domaćin ponovno postiže gol, ali je on poništen zbog zaleđa u kojem se tom prilikom našao Adem Buyuk.

U nastavku, nogometaši Galatasaraya su u potpunosti preuzeli terensku inicijativu budući da su im bila potrebna tri gola kako bi nadoknadili zaostatak. Buyuk je u 55. minuti s bijele točke drugi put na utakmici donio prednost aktualnom šampionu, a isti igrač se u 85. minuti pobrinuo za dramatičnu završnicu susreta, ali Galata do kraja susreta nije uspela postići neophodan četvrti pogodak.

Na taj način dobit ćemo novog osvajača Kupa Turske.