Bešiktaš tone sve dublje! Drugoligaš ih izbacio iz Kupa

Turska 22. sij 202020:38 > 20:47
Richard Heathcote Getty Images Sport

Nova senzacija u kupu Turske. Nogometaši Erzuruma eliminirali su Bešiktaš u osmini finala Kupa Turske, nakon što su i u revanšu u Istanbulu ostvarili istovjetnu pobedu kao i u prvom susretu 3:2.

Nakon što je u utorak trećeligaš Kirklareli izbacio Bašakšehir, u srijedu je drugoligaš iz Turskog kupa eliminirao drugi najtrofejniji klub u kupu Turske. Šok za domaće uslijedio je već poslije 30 sekinudi, kada je vodeći gol za Erzurum postigao Karakullukcu. Bešiktaš je konstantno napadao i poslije nekoliko propuštenih prilika, konačno izjednačio u 33. minutu, kada se u strijelce upisao Dijabi.

I početak drugog dijela protekao je u napadima domaćina, da bi Burak Jilmaz nakon asistencije Adema Ljajića u 64. minuti pogodio za 2-1 i preokret. Međutim, odgovor gostiju bio je ekspresan. Samo tri minute kasnije na 2-2 izjednačio je Ibrahim Sissoko.

Bešiktašu je bio potreban gol koji bi utakmici odveo u produžetak, ali umjesto toga gledatelji na Vodafone parku, vidjeli su novi gol drugoplasirane momčadi druge lige. Ponovo se u strijelce upisao Karakullukcu u 72. minuti, Do kraja, Bešiktaš nije uspio izbjeći poraz, a Erzurum je plasmanom među osam najboljih ostvario najbolji rezultat u Kupu. Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida utakmicu je odgledao s klupe.

U srijedu su plasman, također, ostvarile i ekipe Alanyaspora i Antalyaspora. U četvrtak su na programu preostala tri uzvratna susreta osmine finala, a gledateli Sportkluba od 18:30h mogu pratiti dvoboj Galatasaraya i Rizespora na našem drugom programu. U prvom susretu bilo je 1:1.