Slavni Togoanac pri kraju karijere?

Turska 4. pro 201920:02 > 20:06
Aitor Alcalde/Getty Images

Emmanuel Adebayor napustio je ovih dana turski Kayserispor za koji je potpisao prije četiri mjeseca.

Adebayor je postigao jedini pogodak u posljednjem porazu najgore momčadi turske lige kod Bešiktaša (4:1), a nakon dvoboja oprostio se od kluba.

‘Ne znam što ću učiniti, putujem kući, želim vidjeti prijatelje i obitelj, odmoriti se dva tjedna i tada ću odlučiti što i kako dalje,’ kazao je 35-godišnji Togoanac kojemu je Kayserispor bio deveti klub karijere.

Adebayor je nekada igrao u Monacu, Arsenalu, Manchester Cityju i Real Madridu, a posljednjih godina vrlo dobrim se predstavio u Turskoj kao član Bašakšehira. Također, najbolji je strijelac u povijesti Toga s 32 pogotka.

Interesantno, od 2001. godine kada je započeo profesionalnu karijeru u rodnoj zemlji, osvojio je tek jedan trofej i to s Realom 2011. godine. Riječ je o španjolskom kupu.