Bivši Hajdukovci elegantni, ali Olimpija na kraju slavi

Slovenija 21. srp 201922:22 > 22:32
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije u drugom su kolu u derbi dvoboju nadjačali Domžale 4:2 Vidjeli smo odličnu utakmicu, šest pogodaka i veliki preokret Olimpije.

Nogometaši Olimpije u drugom su kolu u derbi dvoboju nadjačali Domžale 4:2 Vidjeli smo odličnu  utakmicu, šest pogodaka i veliki preokret Olimpije.

Iako su zeleni bolje ušli u utakmicu i dva puta u prvih 10 minuta prijetili golu Domžala, najprije preko Savića, a onda i Menala, prve su do pogodaka došle Domžale. Lijepu akciju po lijevoj strani zaključili su bivši igrači Hajduka, Tonči Mujan i Senijad Ibričić. Mujan je poslao povratnu loptu na rub šesnaesterca odakle je Ibro pogodio  – neobranjivo. Samo četiri minute poslije bilo je već  2:0 za goste. Potegnuo je s ruba šesnaesterca Karić, a od noge Olimpijina braniča odbila se lopta, promijenila smjer i prevarila domaćeg vratara Vidmara.

Tada Domžale staju, a igru potpuno u svoje noge preuzimaju igrači Olimpije. Niz sjajnih prodora i prilika imao je Dinamovac na posudbi u Olimpiji, Luka Menalo. U jednom takvom prodoru nabacio je u 31. minuti jako lijepo, a loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Dobrovoljc i autogolom smanjio prednost svoje momčadi. Do kraja poluvremena Olimpija je kaznila još jednu pogrešku gostiju. Duga lopta iz polovice Olimpije pala je točno pred veznjaka Domžala Klemenčića.  Ovaj je jako loše glavom vratio loptu prema svom vrataru. Sve je pratio i presijekao odlični Stefan Savić i zabio u nebranjenu mrežu. Tako se s 2:2 otišlo na odmor. Vrijedi dodati i veliku pogrešku Damira Skomine. Kod 2:0 dosudio je nepostojeće zaleđe Saviću za smanjenje vodstva.

U nastavku kao da su se Domžale do kraja ispuhale. Inicijativa je ostala na strani Olimpije, a kad je njihov napadac Kadric promašio nekoliko velikih prigoda, domaci trener odlucio se na izmjenu. Tako je u 65. minuti ušao Ante Vukušic, još jedan bivši Hajdukovac.

Svoju bolju igru Olimpija je okrunila s dva pogotka u drugom dijelu. Najprije je u 71. minuti zabio Valencic, da bi u 85. minuti iz svoje prve i jedine prave šanse na ubacaj Suljica glavom pogodio Vukušic za konačnih Olimpija-Domžale 4:2