Maribor u Celju osigurao 15. naslov

Slovenija 15. svi 201922:24 > 22:28
NK Maribor/Facebook

Nogometaši Maribora osvojili su 15. naslov prvaka Slovenije, a 16. u povijesti, pobjedom na gostovanju Celju u 33. kolu prvenstva rezultatom 3:1.

Viole su do pobjede došle poslije preokreta u posljednjih petnaestak minuta, jer je domaća momčad vodila od osme minute golom Darija Vizingera. Izjednačenje se dogodilo tek u 74. minutu, kada je strijelac bio Jasmin Mešanović, a pobjedu Mariboru donijeli su Jan Mlakar i Dino Hotič golovima u 83. i 84. minutu.

Uoči posljednja tri kola prvenstva, Maribor ima nedostižnih 11 bodova prednosti u odnosu na Olimpiju, koja je iznenađujuće poražena od Domžala 4:1. Gosti su poveli već u drugom minutu autogolom Vitlijsa Maksimenka, a strijelci preostalih golova za pobedničku momčad bili su Amedej Vetrih, Slobodan Vuk i Šamar Nikolson, dok je jedini pogodak za Ljubljančane postigao Rok Kronaveter.

U jedinoj preostaloj utakmici dana, Mura je slavila protiv Aluminija 1:0 golom Nina Koutera u 75. minutu.