Stolica nakon dva mjeseca dobio otkaz u Olimpiji

Slovenija 31. srp 201816:49 > 16:53
Pixabay (ilustracija)

Srbin Ilija Stolica od utorka više nije trener slovenskoga prvoligaša Olimpije nakon što su iz ljubljanskoga kluba priopćili da je došlo do sporazumnog raskida ugovora.

Stolica (39) je u lipnju na klupi zamijenio hrvatskoga trenera Igora Bišćana, ali nije potrajao zbog nesuglasica s predsjednikom kluba Milanom Mandarićem i loših rezultata jer je na početku sezone ubilježio samo jednu pobjedu, te po dva remija i poraza.

Olimpija je ispala već u prvom pretkolu Lige prvaka, a sada je u kvalifikacijama Europske lige gdje je u četvrtak čeka uzvrat kod sjevernoirskih Crusadersa. Momčad će u Belfastu voditi dosadašnji prvi pomoćnik Aleksandar Linta.

Otkad je Mandarić preuzeo aktualnog prvaka Olimpiju već osmi smijenjeni trener nakon Marijana Pušnika, koji je dvaput bio trener, te Marka Nikolića, Rodolfa Vanolija, Luke Elsnera, Safeta Hadžića i Igora Bišćana.(h)