Biščan napustio Olimpiju

Slovenija 6. lip 201819:26 > 19:27
sportklub

Hrvatski trener Igor Biščan raskinuo je ugovor s novim prvakom Slovenije, ljubljanskom Olimpijom.

Biščan je prošlog ljeta preuzeo Olimpiju nakon uspješne godine s Rudešom, a svoju prvu i pokazati će se, jedinu sezonu u Ljubljani okrunio je na senzacionalan način, dvostrukom krunom.

Olimpija je najprije osvojila prvenstvo, zatim i kup, a Biščan je postao veliki miljenik navijača. No, bivši hrvatski reprezentativac nije se slagao s vlasnikom kluba Milanom Mandarićem oko igrača koji bi trebali igrati. Prema slovenskim medijima, Mandarić je tražio da minutažu dobiju neki mlađi igrači kako bi im se podigla cijena na tržištu, dok je Biščan u momčad postavljao samo one najbolje koje je imao na raspolaganju. Već po završetku sezone, tamošnji mediji raspisali su se kako je usprkos sjajnom uspjehu, Biščan na izlaznim vratima kluba i sada se to obistinilo. Koliko je popularan bio među navijačima potvrdila je i peticija koju su započeli, međutim nije urodila plodom.

Ipak, obzirom na veliki potencijal koji je pokazao u trenerskim vodama, Biščana zasigurno očekuju nove ponude koje će ga zaintrigirati.