Vukušić hat-trickom prestigao bivšeg napadača Rijeke!

Slovenija 5. srp 202019:47 > 19:50
Gettty Images/ Giuseppe Bellini

S ovim učinkom Vukušić je ponovno izbio na prvo mjesto ljestvice strijelaca - na svom kontu ima 22 pogotka

Ljubljanska Olimpija novom je pobjedom napravila veliki korak prema naslovu slovenskog prvaka.

U 31. kolu slovenskog nogometnog prvenstva u susretu između pretposljednjeg Triglava i prve momčadi tablice ljubljane vidjeli smo nevjerojatnih 10 pogodaka!

Triglav ih je zabio tri, a Olimpija čak sedam i tako se s nova tri boda odmaknula na četiri boda razlike između prvog pratitelja Celja.

Sjajnu utakmicu odigrao je hrvatski napadač Ante Vukušić, koji je zabio hat-trick. Vukušić je zabio prvi pogodak na utakmici u 12. minuti, a zatim je pri rezultatu 2:2 na samom isteku prvog dijela iz jedanaesterca po drugi put doveo svoju momčad u vodstvo. Pri rezultatu 3:3 Vukušić postiže i svoj treći pogodak te ponovno dovodi svoju momčad u vodstvo koje se do kraja susreta samo povećavalo.

S ovim učinkom Vukušić je ponovno izbio na prvo mjesto ljestvice strijelaca – na svom kontu ima 22 pogotka, dok njegov prvi pratitelj, također hrvatski napadač i bivši igrač Rijeke Dario Vizinger iz Celja ima 20.

Jedan od Olimpijinih konkurenata Maribor, kojeg trenira bivši strateg Gorice Sergej Jakirović, pobijedio je na domaćem terenu Muru 3:2. Već u 4. minuti Cretu je pogodio za 1:0, a u 25. na 2:0 je majstorskim udarcem povisio Bajde.

Mura se vratila u utakmicu pogocima Maruška u 60. i Maroše u 70. minuti, ali pobjedu Mariboru i produžetak nade za naslov prvaka osigurao je Tavareš u 94. minuti.