Nakon šest godina – Gerrard srušio Celtic!

Škotska 29. pro 201815:06 > 15:07
Laurence Griffiths/Getty Images

Nakon dugih šest godina, Rangers je napokon uspio pobijediti velikog rivala Celtic, rezultat u Old Firm derbiju bio je 1:0.

Dvojac hrvatskih igrača u momčadi Rangersa, Nikola Katić (klupa) i Borna Barišić (ozljeda), nije nastupio a klub Stevena Gerrarda uspio je slaviti u Old Firm derbiju prvi put nakon 2012. godine!

Bila je to neuobičajeno mirna utakmica za ova dva rivala, podijeljena su tek četiri žuta kartona (tri Celticu), Rangersi su više prijetili prema vratima protivnika, ostvarili su sedam udaraca u okvir gola nasuprot samo jednom Celtica. Trenutak odluke dogodio se u 30. minuti kada je Ryan Kent sjajno ‘izvozao’ braniča gostiju Lustiga te uposlio slobodnog imenjaka Ryana Jacka koji je pogodio za vodstvo domaćeg sastava. To je bio i jedini pogodak na utakmici. Kod Celtica, hrvatski stoper Filip Benković zamijenjen je u posljednjoj minuti prvog poluvremena, riječ je o ozljedi. Ipak, Benkovićev izlazak nije previše rastužio gostujućeg navijače.

Benković je bio vrlo loš, mislim da bi se ta zamjena dogodila neovisno o ozljedi koja se na kraju dogodila,” kazao je Steven Thompson koji je bio analitičar dvoboja za BBC.

Ovom pobjedom, Rangers se izjednačio na vrhu škotskog Premiershipa sa Celticom, oba imaju po 42 boda, no zeleno-bijeli za sada održavaju bolju gol razliku.