Ni Gerrard ne mijenja odnose, Celticu novi Old firm

Škotska 2. ruj 201814:45 > 14:51
Ian MacNicol/Getty Images

Nogometaši Celtica slavili su u velikom škotskom derbiju protiv Rangersa sa 1:0 na svom Celtic Parku.

Celtic je tijekom svih 90 minuta bio mnogo bolji, stvarao je konkretnije prilike, ali u prvom dijelu igre nije ih uspio realizirati.

Dvije odlične prilike u 34. i 36. minuti susreta nisu iskoristili domaći nogometaši.

I u drugom poluvremenu viđena je agresivinija igra Celtica, a vodstvo domaćem klubu donio je Ntcham nakon dodavanja Forresta.

I do kraja utakmica je Celtic igrao bolje, viđeno je još nekoliko prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

Momčad Stevena Gerrarda nije uspjela ozbiljnije ugroziti protivnički gol.

Bila je to druga uzastopna pobjeda Celtica u derbiju, a četvrta u posljednjih pet utakmica. Rangers nije slavio u Old firmu od 25. ožujka 2012. godine.

Celtic je na drugoj poziciji na ljestvici s devet bodova, tri manje od prvoplasiranog Heartsa.