Barišić asistirao, Rangers prokockao pobjedu

Škotska 26. kol 201818:01 > 18:03
Ian MacNicol, Getty Images

Dvije utakmice škotskog nogometnog prvenstva odigrane su u nedjeljno poslijepodne, Rangersi su ispustili pobjedu kod Motherwella, dok je Celtic slavio protiv Hamiltona.

Golijada u Motherwellu, domaćin je izvukao bod protiv Glasgow Rangersa pogotkom u 94. minuti. Gledatelji na Fir Parku imali su što za vidjeti u uvodnih 45 minuta. Domaćin je poveo preko Johnsona nakon tri minute igre, da bi Lafferty izjednačio u 15. minuti. Samo tri minute kasnije ponovno vodi Motherwell pogotkom McHugha. Do kraja poluvremena preokret momčadi Stevena Gerrarda. Lafferty svojim drugim golom izjednačuje, a u završnici prvog dijela utakmice, Ejaria dovodi goste u vodstvo. Kod posljednjeg pogotka asistent je bio novopečeni hrvatski reprezentivac Borna Barišić. Međutim, dvoboj je završio u drami, drugo poluvrijeme nije bilo niti izbliza efikasno kao prvo, ipak domaćin je uspio postići pogodak koji im je donio bod, duboko u sudačkoj nadoknadi strijelac je bio Hartley.

Barišić je na poziciji lijevog bočnog igrača igrao do 78. minute kada ga ja zamijenio Middleton. Drugi hrvatski igrač u redovima Rangersa, 21-godišnji Nikola Katić još je jednom odigrao čitavu utakmicu na poziciji stopera.

Otkada je preuzeo Rangerse, Steven Gerrard je nanizao jedanaest utakmica bez poraza.

U drugoj utakmici popodneva, Celtic je s minimalnih 1:0 svladao Hamilton, strijelac je bio Boyata.

Nakon tri kola, Hearts je jedini s maksimalnih devet bodova, Celtic je drugi sa šest, a bod manje prikupili su Hibernian, Rangers i Aberdeen.

Za tjedan dana na rasporedu je najveći derbi škotskog nogometa, Old Firm u Glasgowu.