Celtic razbio Rangerse u Old Firmu

Škotska 29. tra 201715:08 > 15:14
Ian MacNicol, Getty Images

Zeleno-bijeli pobijedili su u još jednom derbiju Glasgowa, do su potukli najljućeg rivala rezultatom 5:1 u 34. kolu škotskog Premiershipa.

Bio je to 407. Old Firm, a Celtic je u njemu ostvario jubilarnu 150. pobjedu.

Mreža Rangersa načeta je već u sedmoj minuti. Penal je izveo Sinclair i pogodio za vodstvo svoje momčadi.

Vodstvo zeleno-bijelih duplirao je Griffits snažnim udarcem u 18. minuti, a to je rezultat kojim se i otišlo na odmor.

U nastavku su viđena još četiri gola, na 3:0 povisio je McGregor koji je pogodio na asistenciju Robertsa. Četvrti gol u mreži Rangersa djelo je stopera Boyate koji je lijepo i atraktivno pogodio.

Počasni pogodak za domaćina postigao je iskusni napadač Miller u 81. minuti.

Bio je to 10. gol 37-godišnjeg strijelca u njegovoj 20. utakmici protiv bivšeg kluba.

Kelti su nastavili puniti mrežu Rangersa i poslije toga, konačan rezultat postavio je desni bek Celticsa Lustig u 87. minuti.