Sin rumunjske legende oduševio Rangerse

Škotska 11. velj 202013:09 > 13:10
Carlos Rodrigues / Stringer

Ianis Hagi odigrao je odličnu utakmicu protiv Hiberniana, a povodom njegova prvijenca u dresu Rangersa javio se i legendarni otac Gheorghe.

Dvadeset i jednogodišnji Ianis Hagi ove je sezone u dresu Genka postigao tri pogotka u 14 odigranih utakmica, Belgijci su ga prošlog ljeta doveli iz Viitorula za četiri milijuna eura, a sada bi mogli i znatno više zaraditi.

Pisali smo kako je posljednjeg dana prijelaznog roka Hagi junior prešao u redove škotskog velikana Rangersa, riječ je o šestomjesečnoj posudbi s opcijom otkupa ugovora. Mladi rumunjski reprezentativac kojeg su upoznali i hrvatski mladići na lanjskom Europskom prvenstvu, postigao je svoj prvijenac u dresu novog kluba, u slavlju protiv Hiberniana (2:1), a povodom toga javio se i njegov otac Gheorghe.

Ianis obožava pritisak, rođen je s velikim očekivanjima, a ukoliko želi postati velik igrač mora se naučiti nositi s onime što donosi igranje u klubu kakav je Rangers.

Legenda rumunjske reprezentacije ipak je naglasio i osnovnu razliku između njega i sina kad je riječ o nogometnim vještinama.

On je drugačiji od mene, ja sam koristio samo lijevu nogu, on je naučio igrati s obje, isto tako on je viši od mene. Izvrsno se postavlja, kontrolira loptu s lijevom nogom, a više snage donosi na desnoj. No, u krajnjoj mjeri nije važno, bitno jest da uvijek predstavlja opasnost za protivnički gol.’