Barišić i Katić ostaju bez senzacionalnog suigrača?

Škotska 14. stu 20199:26 > 9:27
Ian MacNicol / Stringer

Alfredo Morelos hit je ne samo na travnjacima škotskog prvenstva već diljem europskih terena.

Dvadeset i trogodišnji Kolumbijac igra u formi života, ove je sezone već odigrao 26 utakmica postigavši nevjerojatna 22 pogotka.

Alfredo Morelos najzaslužniji jest što Rangersi trenutno drže drugu poziciju u skupini G Europa lige (Porto, Feyenoord, Young Boys) te diobu prvog mjesta u škotskom prvenstvu. U Škotskoj je postigao devet golova dok je svoju pravu kvalitetu iskazao na europskim terenima, osam golova iz osam kvalifikacijskih utakmica EL-a te još tri pogotka u dosadašnja četiri nastupa u skupini.

Jasno jest kako je fantastična golgeterska forma alarmirala niz kluba Premier lige, a neki od njih će već u siječnju pokušati nagovoriti škotski klub na prodaju. To će se teško dogoditi tako brzo obzirom na sjajnu formu Rangersa ove sezone te visoke ambicije, međutim klubovi poput Crystal Palacea, Leicestera i Aston Ville neće štedjeti kako bi prije ljeta pokušali ‘zakapariti’ napadača čija bi cijena mogla dodatno porasti u ljetnim mjesecima.

Transfermarkt trenutno procjenjuje Kolumbijca na svega sedam i pol milijuna eura, međutim uopće ne treba sumnjati kako će stvarna cijena biti višestruko uvećana. Morelos je velika šansa klupskom vodstvu da se riješe dugova koji još uvijek muče škotskog velikana. Posebno je važno spomenuti kako je kolumbijski igrač doveden za tek milijun eura iz finskog Helsinkija.

Naravno, u Rangersima igraju i dva hrvatska igrača, Borna Barišić i Nikola Katić koji će se nadati kako će barem do kraja aktualne sezone dijeliti svlačionicu sa sjajnim napadačem.