Luda utakmica u Rimu, Pašalić krenuo pobjedom

Serie A 25. kol 201923:38 > 23:42
Alessandro Sabattini/Getty Images

U 1. kolu talijanskog prvenstva Cagliari je u nedjelju kod kuće izgubio od Brescije sa 0-1. Veznjak Marko Rog, koji je stigao u Cagliari na posudbu, nije imao pravo nastupa, dok Filip Bradarić, koji želi napustiti klub, nije bio u sastavu domaćina.

Verona, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, od 13. minute je imala igrača manje jer je Pawel Dawidowicz zbog skrivljenog penala dobio crveni karton. No, ipak je protiv Bologne izvukla remi 1-1.

Povezano

SPAL je protiv Atalante vodio 2-0 nakon 26. minuta, ali su golovima Robina Gosensa (34) i Luisa Muriela (70, 76) gosti došli do pobjede 3-2. Hrvatski veznjak Mario Pašalić za Atalantu je odigrao cijeli susret i dva puta je zaprijetio protivniku. U 10. minuti nakon kornera glavom je pucao preko gola, a u 76. njegov udarac obranio protivnički golman. Vratar Karlo Letica ostao je na klupi SPAL-a.

AS Roma je tri puta vodila protiv Genoe, ali je na kraju završilo 3-3, dok je Udinese, kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor, na svom stadionu svladao AC Milan sa 1-0. Jedini pogodak postigao je brazilski branič Rodrigo Becão u 72. minuti nakon kornera. Milanove legende Zvonimir Boban i Paolo Maldini, koji sada u klubu obavljaju funkcije sportskog, odnosno tehničkog direktora, gledale su utakmicu s tribina zabrinutih lica.

Hrvatski branič Ivan Strinić (32), koji je prošlu sezonu propustio zbog srčanih problema, raskinuo je ugovor sa Milanom i u potrazi je za novim klubom, dok veznjak Andrija Balić nije bio u sastavu Udinesea.

Dan ranije pravu golijadu priredili su Fiorentina i Napoli gledateljima na stadionu Artemio Franchi u Firenzi, a nakon sedam pogodaka zadovoljniji su bili gosti koji su slavili sa 4-3, dok je Juventus kod Parme pobijedio sa 1-0.

Kolo će biti zaključeno u ponedjeljak utakmicom Inter – Lecce.