Ribery debitirao u čudesnoj utakmici u Firenzi!

Serie A 24. kol 201922:40 > 22:41
Gabriele Maltinti/Getty Images

Pobjedama Napolija kod Fiorentine 4:3 i Juventusa na kod Parme 1:0 započela je nova sezona talijanske Serie A.

Pravu golijadu priredili su Fiorentina i Napoli gledateljima na stadionu Artemio Franchi u Firenzi, a nakon sedam pogodaka zadovoljniji su bili gosti koji su slavili sa 4-3, iako je domaća momčad povela u 9. minuti golom Pulgara iz kaznenog udarca.

U razmaku od pet minuta pred kraj prvog poluvremena, Napoli je preokrenuo rezultat. Preciznim udarcem s 20-ak metara Belgijac Dries Mertens izjednačio je na 1-1 u 38. minuti. Nekoliko minuta poslije isti je igrač iznudio kazneni udarac, a sudac Daniele Massa nasjeo je na njegovu varku. Iako je imao mogućnost, sudac nije provjerio svoju odluku, a Lorenzo Insigne je u 43. minuti pogodio s bijele točke za vodstvo Napolija 2-1.

Nastavak je bio još bogatiji pogocima. U 52. minuti Nikola Milenković je glavom postigao izjednačujući pogodak za Fiorentinu. No, samo četiri minute poslije Španjolac Jose Callejon donio je novu prednost Napolitancima. Za novu radost ‘viola’ pobrinuo se Kevin Prince Boateng. U igru je ušao u 61. minuti, a u 65. minuti je preciznim udarcem sa 18 metara svladao vratara gostiju Mereta.

Fiorentina je samo dvije minute imala bod u rukama, jer je u 67. minuti Napoli odličnom akcijom asistenta Callejona i strijelca Insignea došao do četvrtog pogotka.

Hrvatski reprezentativac Milan Badelj je u povratničkom nastupu za Fiorentinu bio u početnoj postavi, a igrao je do 73. minute.