U Milanu potvrdili: Ne računamo na HR reprezentativca!

Serie A 21. kol 20198:46 > 8:55
Tullio M. Puglia/Getty Images

Paolo Maldini, nekad među najboljim obrambenim igračima svijeta, danas direktor crveno-crnih sa San Sira, priznao je pred medijima kako klub više ne računa na lijevog beka Hrvatske...

Elsa/Getty Image

– Odlaze dva beka, to su Laxalt i Strinić – rekao je Maldini prilikom službenog predstavljanja Lea Duartea, Rafaela Leaa i Ismaela Bennacera.

Sudbina Ivana Strinića već jedno dulje vrijeme bila je relativno izvjesna, ali postojala je nada da dođe do promjene u kadrovskoj križaljlci u klubu pa da mu se otvore vrata ostanka. Međutim, kako u prošloj sezoni nije odigrao niti jednu utakmicu za rossonere, a tek 10 puta se pojavio na klupi, bilo je teško očekivati da će odgovorni za slaganje jake momčadi drukčije razmišljati.

Splićanin, koji je odigrao 49 puta za reprezentaciju, u Milan je došao prošlog srpnja u besplatnom transferu iz Sampdorije. Na apeninski poluotok stigao je 2015. kada je zaigrao za Napoli gdje se zadržao dvije godine.

U kolovozu 2018. otkriveni su problemi sa srcem zbog kojih je nekoliko mjeseci morao biti izvan terena, međutim krajem godine dobio je zeleno svjetlo liječničkog tima za povrata na igrališta. Nakon toga, doživio je i ozljedu zgloba, a sve to dodatno mu je otežalo situaciju.

Strinić ima 32 godine i upitno je u klubu kakve kvalitete će nastaviti karijeru sa svojim biltenom i recentnom poviješću.