Sarri: Moram se riješiti čak šestorice igrača

Serie A 11. kol 20199:28 > 9:34
Warren Little/Getty Images

Juventus je jučer poražen u prijateljskoj utakmici od Atletico Madrida sa 2:1.

Stara dama nije uspjela u drugom poluvremenu stići prednost španjolskog kluba, a trener Maurizio Sarri je nakon utakmice komentirao svoju momčad:

“Poprilično sam zadovoljan nastupom i svidio mi se stav, posebno u prvom poluvremenu, protiv ekipe koja je bila u boljoj fizičkoj formi od nas.”

Povezano

“Nikada ne bismo trebali primiti gol poput drugog, ali to je sve dio predsezonskog rada i treninga. Tehnički smo micali loptu dobro u prvom poluvremenu, a to nisam vidio jako dugo.”, rekao je Sarri.

Trenera Juventusa su zatim upitali o događanjima na tržištu i transferima igrača, a on je zatim izgubio živce.

“Ponekad se stvarno iznenadim kada čitam veše novine. Stalno pišete o Sarrijevim odlukama, o odlukama Paraticija…”

Jeste li pogledali sastav Juventusa? Moramo smanjiti šest igrača da bi se uklopili na popis Lige prvaka, a to nigdje nisam pročitao. Inače ti izbori mogu izgledati nenormalno.”

“To je situacija koju moramo riješiti, a ne odnosi se samo na odluke koje donosi trener ili klub.”

Sarri je zatim komentirao i situaciju oko Paula Dybale koji je bio na pragu prelaska u Manchester United, a zatim i u Tottenham.

“Dybala je sa mnom imao samo dva treninga, tako da su sva ocjenjivanja preuranjena. Jasno je da ne može biti na vrhuncu svog stanja, a to utječe i na ono što on može učiniti kao ‘lažna devetka'”

“Mislim da on ima karakteristike da igra u toj ulozi, ali morat ćemo vidjeti kako tim rješenjem možemo ispuniti kazneni prostor.”

Kao što sam rekao prije, s Dybalom mogu razgovarati o svemu što volim, ali tržište ide u određenom smijeru i moje mišljenje se računa kao nula. Moramo smanjiti listu za šest igrača, i to je sve.”

“Volio bih ih zadržati sve, ali naš problem je što nemamo igrača koji su odrasli u ovom klubu, postoji samo jedan, tako da će cijela ekipa Lige prvaka biti 22 igrača s tri golmana. To nas tjera da donosimo odluke na tržištu koje ne želimo donositi.”, zaključio je Sarri.