Lukaku treće najskuplje pojačanje u povijesti Serie A

Serie A 8. kol 201918:17 > 18:22
Shaun Botterill/Getty Images

Romelu Lukaku danas je potpisao za Inter nakon dugotrajnih pregovora talijanskog kluba i Manchester Uniteda.

Lukaku je najskuplje pojačanje u povijesti Intera, a plaćen je 65 milijuna eura uz eventualnih 10 milijuna bonusa.

Potpisao je ugvoor na pet godina, a godišnje će zarađivati 7 milijuna eura, što je uistinu ozbiljan iznos za prilike u Serie A.

U Unitedu je Lukaku u 96 utakmica postigao 42 gola, a odlazi samo dvije godine nakon što je doveden iz Evertona za 75 milijuna funti.

On je treće najskuplje pojačanje u Seriji A nakon Juventusovog Cristiana Ronalda (99,2 milijuna funti) i Gonzala Higuaina (75,3 milijuna).

“Inter je bio jedini klub kojeg sam želio. Ovdje sam da vratim Neroazzurre u vrh”, rekao je Lukaku.