Raiola potvrdio: De Ligt se dogovorio s novim klubom

Serie A 8. srp 20193:06 > 3:09
Michael Steele/Getty Images

Nogometaš Ajaxa Matthijs de Ligt dogovorio je osobne uvjete s Juventusom i od transfera u Torino dijeli ga dogovor dva kluba oko visine odštete, tvrdi njegov agent Mino Raiola.

– Sve što je bilo do Matthijsa, napravljeno je. Dogovor s Juventusom je postignut i sad je sve na Ajaxu – kazao je Raiola.

Ugovor i plaća koju je 19-godišnji stoper dogovorio nisu poznati, ali se spekulira da je u pitanju petogodišnja suradnja, uz 12 milijuna eura po sezoni.

Ti detalji, kao i iznos transfera, bit će mnogo jasnije kada suradnja postane službena.

– De Ligt se nada da će dogovor biti postignut ubrzo i da će klubovi pokazati volju za suradnjom. Do tad, igrač će trenirati sa svojom sadašnjom momčadi – zaključio je Raiola.

De Ligt je prošle sezone, u kojoj je Ajax osvojio duplu krunu u Nizozemskoj i stigao do polufinala Lige prvaka, sjajnim nastupima skrenuo pažnju na sebe.

Za njegov potpis u utrci su bili Barcelona, Manchester United i PSG, ali po svemu sudeći Nizozemac je na kraju izabrao Torino.