James na meti trenera koji ga je doveo u Bayern

Serie A 5. lip 201915:46 > 15:51
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Kolumbijski 27-godišnji reprezentativac James Rodriguez odlazi iz Bayerna u kojem je proveo dvije godine na posudbi iz Real Madrida. Po isteku ugovora 30. lipnja Bavarci neće iskoristiti mogućnost za otkup ugovora od Kraljevskog kluba.

Bayern je u srijedu na svom službenom portalu objavio da je James Rodriguez od vodstva kluba zamolio da ne iskoristi mogućnost otkupa ugovora, a čelnici Bayerna su odlučili udovoljiti njegovoj zamolbi.

Prema pisanju talijanskih medija za Rodrigueza su interes iskazali Juventus, gdje ga zove Cristiano Ronaldo, i Napoli, u kojem je na klupi Carlo Ancelotti, za čijeg je mandata James i stigao u Bayern.

– Želim zahvaliti Jamesu za dvije uspješne godine u klubu. Osvojili smo naslov prvaka i njemački Kup, bili u polufinalu Lige prvaka. James je dao značajan doprinos našim uspjesima – izjavio je u službenom priopćenju predsjednik Bayerna Karl-Heinz Rummenigge.

– Veliko hvala svima u klubu i navijačima koji su mi dali ogromnu podršku. U Muenchenu sam proveo dvije nezaboravne godine i uvijek sam se osjećao kao kod kuće – uzvratio je komplimentima James Rodriguez koji je u 65 nastupa za Bayern postigao 15 golova te sudjelovao u osvajanju dva naslova prvaka, jednog njemačkog Superkupa i jednog Kupa Njemačke.