Navijači Juventusa bijesni na Contea zbog "izdaje"

Serie A 31. svi 20192:28 > 2:39
Gabriele Maltinti/Getty Images

Navijači Juventusa potpisali su peticiju da se ukloni zvIJezda Antonija Contea sa stadiona tog kluba ukoliko on dođe na klupu najomraženijeg rivala "stare dame" milanskog Intera.

Danas rano ujutro došla je i službena potvrda Intera da je Antonio Conte njihov novi trener.

Povezano

Najveće nogometno rivalstvo u Italiji je između Juventusa i Intera i to nije slučajno. Navijači Juventusa sigurno neće sa zadovoljstvom dočekati da će njihov bivši trener Antonio Conte preuzeti “nerrazurre” poslije otkaza kojeg je u četvrtak dobio Luciano Spalletti.

Navijači Juventusa zato žele da se skine Conteova zvijezda koja stoji na stadionu Juvea. Oni u peticiji koju je potpisalo 3000 ljudi poručuju da je Conte bio voljeni kapetan, a zatim i trener kluba koji je poslije “Calciopolija” uspio donijeti titulu “staroj dami” sa osrednjim timom.

Poručuju da prelazak u Inter nije “profesionalni potez” već da bi se to moglo reći ukoliko Conte pređe u Milan, Romu ili Napoli.