"U komadima sam, nisam spavao posljednjih 18 mjeseci"

Serie A 27. svi 20194:01 > 4:04
Getty Images/ Marco Luzzani

Nogometaši Milana sezonu u Seriji A završili su sa četiri uzastopne pobjede, ali ponovno nisu osigurali mjesto u Ligi prvaka.

Marco Luzzani/Getty Images

Rossoneri su u posljednjem kolu savladali Spal u gostima 3:2, međutim, trijumfe su ostvarili i Atalanta i Inter i prvenstvo okončali sa bodom više od momčadi Gennara Gattusa.

Povezano

“Zahvaljujem timu. Ponosan sam što smo sezonu zavšrili sa 68 bodova, ali boli me što se nismo kvalificirali za Ligu prvaka. Rad trenera mora ocijeniti klub i stručnjaci. Razgovarat ću sa čelnicima i čuti što oni misle o mom radu,” rekao je Gattuso.

Rossoneri su posljednji put dio elitnog europskog klupskog natjecanja bili u sezoni 2013/14, a peto mjesto u prvenstvu Italije njihov je najbolji plasman još od 2013. godine.

“Griješili smo tijekom sezone, ali vjerujem da je to bila pozitivna godina. Najviše žalim što nismo zadržali isti nivo dosljednosti u protekla tri, četiri mjeseca. Prošli smo kroz previše loših perioda i ne slažem se kad čujem da ljudi pričaju da su moji igrači napredovali. Mnogi od njih su igrali daleko ispod nivoa svoje sposobnosti, ali još smo tim koji ima kvalitetu i potencijal.

Za 41-godišnjeg Gattusa je svaki dan na klupi kluba u kojem se proslavio kao igra bio poseban.

“Osjećam da imam previše povijesti sa ovim klubom. Osjećao sam veći pritisak nego što je vjerojatno trebalo osjećati.. Jedva sam spavao u posljednjih 18 mjeseci, mentalno sam u komadima i to je nešto što moram uzeti u obzir,” indirektno je Gattuso najavio rastanak sa klubom sa San Sira.