Allegri se od klupe Juventusa oprostio porazom

Serie A 26. svi 201920:25 > 20:27
Michael Steele/Getty Images

U susretu posljednjeg, 38. kola talijanskog nogometnog prvenstva Sampdoria je pobijedila prvaka Juventus s 2:0, čime je torinska Stara dama zaključila sezonu s nizom od pet kola bez pobjede.

Juventus je odavno osigurao naslov prvaka pa ova serija nije utjecala na poziciju crno-bijelih. Pobjedu Sampi donijeli su GregoireDefrel u 84. minuti, te Gianluca Caprari pogotkom u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Massimilano Allegri je na oproštaju od Juventusa pružio priliku igračima koji su ove sezone manje igrali, pa Cristiano Ronaldo, naš Mario Mandžukić, Miralem Pjanić i još nekoliko prvotimaca nisu nastupili. Sampdorija je sezonu zaključila na devetom mjestu.

Torino je pobijedio Lazio s 3:1, a sva četiri gola pala su u drugom poluvremenu. Golove za Torino zabili su Iago Falque (51), Saša Lukić (53) i Lorenzo De Silvestri (80), dok je pogodak za Lazio zabio Ciro Immobile u 66. minuti.

Hrvatski reprezentativac Milan Badelj je odigrao cijeli susret za goste iz Rima.

Bila je to utakmica bez rezultatske važnosti, Torino je i prije ove utakmice ostao bez izgleda za plasman u Europu, dok je Lazio osigurao plasman u Europsku ligu kao pobjednik talijanskog Kupa.