Mandžo pomogao Milanu, Napoli pomeo Inter

Serie A 19. svi 201922:22 > 22:23
Tullio M. Puglia/Getty Images

Mario Mandžukić postigao je pogodak za Juventus koji je remizirao s Atalantom u Torinu.

U posljednjem kolu talijanskog prvenstva očekuje nas ludilo borbe za posljednje dvije pozicije koje vode u Ligu prvaka iduće sezone. Svoja mjesta odavno su potvrdili Juventus i Napoli, no obje su ekipe bile u glavnim ulogama u nedjeljnu večer.

Juventus je u Torinu dočekao Atalantu dok su Napolitanci ugostili Inter. Ranije u danu Milan je pobjedom nad Frosinoneom (2:0) stigao na korak od četvrte pozicije, međutim nadali su se posrtanju Intera i Atalante koji su igrali u kasnijem teremu. To se upravo i dogodilo, barem djelomično.

Momčad iz Bergama koja je ranije u tjednu izgubila finale talijanskog kupa od Lazija, povela je golom Josipa Iličića u 33. minuti. Vodstvo su održavali do osamdesete minute kada je Mario Mandžukić izjednačio. Mandžo je u igru ušao dvadeset minuta ranije kada je zamijenio Barzaglija. U završnici dvoboja Juventus je ostao s igračem manje, ‘pocrvenio’ je Bernardeschi.

Istovremeno, Napoli je demolirao Inter s 4:1 golovima Zielinskog, Mertensa i dva puta Ruiza, dok je počasni gol za goste postigao Icardi s bijele točke. Kod Intera, Ivan Perišić zamijenjen je u 79. minuti dok je Marcelo Brozović odigrao cijelu utakmicu.

Spomenuti rezultati donijeli su veliku dramu pred posljednje kolo. Atalanta je treća sa 66 bodova koliko ima i Inter na četvrtom mjestu, ali s lošijom gol razlikom. Milan je peti s bodom manje. Za tjedan dana očekuje nas posljednje kolo, a veliki favoriti za prolazak u Ligu prvaka bit će Atalanta i Inter. Prvi će kod kuće dočekati Sassuolo, a drugi Empoli dok Milan putuje kod SPAL-a.