Ronaldo na klupi Juventusa želi bivšeg trenera Reala

Serie A 18. svi 201914:17 > 14:20
Tullio M. Puglia/Getty Images

Napadač Juventusa Cristiano Ronaldo izrazio je želju da Carlo Ancelotti, aktualni trener Napolija, na klupi Stare dame naslijedi Massimiliana Allegrija, prenose talijanski mediji pozivajući se na više izvora.

Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Klub iz Torina je u petak priopćio da će trofejni trener na kraju sezone napustili klub, a mnoga imena se spominju kao moguće zamjene.

Ronaldo je, navodno, s čelnicima Juventusa razgovarao da razmotre mogućnost angažiranaj 59-godišnjeg Ancelottija s kojim je od 2013. do 2015. surađivao u madridskom Realu.

Trofejni trener ima ugovor s Napolijem do ljeta 2021. godine i teško je očekivati da će se gazda kluba iz Napulja Aurelio de Laurentiis tako lako odreći Ancelottija, koji je od 1999. do 2001. već sjedio na klupu Stare dame.

Allegri je predvodio Juventus pet sezona, a pod njegovim vodstvom torinski klub je osvojio pet naslova u Serie A, uz četiri trofeja u Kupu Italije i dva u Superkupu. Također, talijanski klub je u tom razdoblju igrao dva finala Lige prvaka, u kojima je poražen od Barcelone i Reala.