Novi dres Juventusa: Crno-bijele pruge su prošlost

Serie A 12. svi 201914:10 > 14:11
Marco Luzzani, Getty Images Sport

Nogometni klub Juventus predstavio je novu garnituru domaćih dresova, koje je adidas kreirao za sljedeću sezonu.

Dresovi su izazvali negodovanje navijača jer na to da njima nema crno-bijelih pruga po kojim je talijanski prvak bio prepozntaljiv.

Zapravo, jedna strana dresa je crna, a druga bijela, dok je po sredini pružena roza traka koja ih spaja.

– Novi dizajn spaja prošlost i budućnost kroz evoluciju čuvenih crno-bijelih linija. Oprema je crne i bijele boje, dok je po sredini dresa roza linija, kojom se odaje počast prvom dresu – navodi se u priopćenju kluba.

Od 1903. pa do danas, punih 116 godina, talijanski gigant je igrao u dresovima s prugama.

Kako su naveli talijanski mediji, Juventus se na ovaj potez odlučio iz marketinških razloga. Naime, problem je bio što su u SAD postojeći dres poistovjećivali s sudačkom opremom na utakmicama američkog nogometa.

Novi dres bit će predstavljen u subotu, 12. svibnja, kada će Juventus igrati protiv Rome.