Torino dobio Milan i zakomplicirao borbu za Ligu prvaka

Serie A 28. tra 201922:55 > 22:57
Valerio Pennicino/Getty Images

U borbi za četvrto mjesto u Serie A je čak pet momčadi...

U 34. kolu nogometnog prvenstva Italije Torino je kod kuće svladao AC Milan s 2:0 golovima Andree Belottija (58-penal) i Álexa Berenguera (69), i time je još više zakomplicirao borbu za četvrto mjesto i Ligu prvaka. Četvrta Roma ima 58 bodova, a Atalanta, Torino i Milan po 56, dok osmi Lazio ima 55 bodova.

Sampdoria je u nedjelju s igračem manje u drugom poluvremenu, jer je u 45. minuti isključen Gaston Ramirez, na domaćem terenu protiv Lazija izgubila sa 1:2, a pogodak za domaćine zabio je 36-godišnji Fabio Quagliarella u 57. minuti. Quagliarella je vodeći strijelac lige sa 23 pogotka, a ima i 8 asistencija. Po broju pogodaka iza njega su Duvan Zapata (Atalanta) sa 21 i Cristiano Ronaldo (Juventus) sa 20 golova.

Oba gola za Lazio zabio je Felipe Caicedo, u 3. i 19. minuti, a hrvatski veznjak Milan Badelj za rimsku momčad je igrao od 78. minute.

Adrian Šemper branio je za Chievo, koji je već ispao iz lige, ali je protiv Parme odigrao 1:1.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 34. kola nogometaši Napolija svladali su kao gosti Frosinone s 2:0 (1:0). Vodeći pogodak postigao je Dries Mertens u 20. minuti iz slobodnog udarca, a konačnih 2-0 postavio je Younes u 49. minuti.