Getty Images/Gabriele Maltinti

22.04.2019 | 21.25

Serie A: Sjajni Pašalić srušio Napoli u završnici

Nogometaši Atalante slavili su u Napulju sa 2:1 protiv Napolija u posljednjem susretu 33. kola talijanske Serie A i prestigli Romu na petom mjestu tablice.

Atalanta

Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Atalanta

Domaćin je na stadionu San Paolo poveo u 28. minuti preko Belgijanca Driesa Mertensa koji je dobro utrčao u šesnaesterac i matirao vratara.

Ipak, u nastavku su gosti iz Bergama došli do preokreta, a među najzaslužnijima za takav rezultat su hrvatski nogometaš Mario Pašalić i Slovenac Josip Iličić.

Prvo je Iličić, koji je u igru ušao u 54. minuti, asistirao Kolumbijcu Duvanu Zapati za 1:1, a zatim je upravo Zapata „namjestio“ poziciju iz koje je precizan za konačnih 2:1 bio Pašalić.

Bio je to drugi poraz momčadi Carla Ancelottija u posljednja četiri dvoboja, ali su i dalje drugi na tablici sa 67 bodova - 20 manje od novog prvaka Juventusa, a šest više od Intera.

Atalanta je sada peta s istim brojem bodova kao i čevrtoplasirani Milan, a imaju jedan bod više od Rome.