Preokret Juvea protiv Milana: Kean junak stare dame

Serie A 6. tra 201919:52 > 19:57
Tullio M. Puglia/Getty Images

Milan je na odmor otišao s prednošću, no u nastavku Dybala i Kean donijeli su Juveu tri boda.

Juventus je u velikom derbiju talijanskog nogometa u 31. kolu Serie A u Torinu s 2:1 pobijedio Milan.

Već u 2. minuti Piatek je imao priliku šokirati staru damu, ali udarac s nekoliko metara odlazi pokraj gola.

Što je propustio na početku utakmice, Poljak je ispravio u 40. minuti. Bakayoko je presjekao jedno slabo dodavanje Bonuccija i dodao za Piateka koji ovog puta ne griješi i zabija za 1:0.

U sudačkoj nadoknadi sjajno je škaricama pod prečku opalio Mandžukić, no još bolje obranio mu je Pepe Reina.

Juve je do izjednačenje stigao u 60. minuti kada je Musacchio srušio Dybalu u šesnaestercu, a sudac je opravdano pokazao na penal koji je sigurno realizirao sam Argentinac.

Do potpunog preokreta stigao u 85. minuti kada je Pjanić prošao usamljenog Moisea Keana na desnoj strani, na nekih 10-ak metara, odakle ovaj neobranjivo pogađa za 2:1. Mladom Talijanu to je treći gol u posljednje tri utakmice.

Mandžukić je igrao cijelu utakmicu, a u 86. minuti je požutio.

U ranijem terminu Parma i Torino odigrali su 0:0.

U posljednjoj utakmici dana Roma je na gostovanju pobijedila Sampdoriju s 1:0 upisavši prvu pobjedu u zadnja četiri kola. Nakon što je u zadnja tri kola osvojila samo jedan bod, Roma je napokon upisala pobjedu i vratila se u borbu za plasman u Europu.

Pitanje pobjednika razriješio je gol Danielea De Rossija u 75. minuti. Ante Ćorić nije nastupio za Romu.