Zapata zabijao, Pašalić asistirao u pobjedi Atalante

Serie A 20. sij 201914:49 > 15:06
Paolo Bruno, Getty Images Sport

U 20. kolu Serije A nogometaši Atalante su deklasirali Frosinone u gostima rezultatom 5:0, a strijelac čak četiri pogotka bio je kolumbijski napadač Duvan Zapata.

Momčad iz Bergama je povela u gostima u 11. minuti kada je poslije asistencije hrvatskog nogometaša Marija Pašalića strijelac bio Mancini.

Potom je uslijedila kanonada Duvana Zapate, koji je strijelac za Atalantu bio u 44, 47, 64. i 73. minuti. Kolumbijac je pritom dva puta bio precizan glavom, a po jednom lijevom i desnom nogom.

Za prva dva pogotka je asistirao Mario Pašalić, koji je igrao do 60. minute.

Duvan Zapata je prema statistci prvi nogometaš Atalante koji je bio strijelac na sedam utakmica zaredom u Seriji A, a treći je igrač crno-plavih u povijesti koji je na jednoj utakmici postigao bar četiri gola. Prije njega su to činili Paul Rasmusen i Hans Jepsen, obojica 1952. godine.