Halilović u novim problemima, upitan transfer Piateka

Serie A 20. sij 201912:35 > 12:41
Getty Images/Oliver Hardt

Alen Halilović nikako da uhvati malo sreće, mladom hrvatskom igraču propada transfer u talijanskog prvoligaša Genou.

Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

Naime, sve je već dogovoreno što se tiče transfera drugog strijelca lige, Poljaka Piateka iz Genoe u Milan, kao dio transfer Halilović je trebao prijeći u redove Genoe. Međutim, čelnici tog kluba ne žele hrvatskog igrača pravdajući se kako im ‘jednostavno nije potreban’. Nekadašnji igrač Dinama u protekle je tri i pol sezone promijenio pet klubova od Barcelone B preko Sporting Gijona, Hamburga, Las Palmasa i u konačnici Milana. Trener crveno-crnih Gennaro Gattuso ne vidi ga u svojim planovima.

Ostaje pitanje kako će se sada realizirati transfer Piateka, vremena je sve manje, a u Milanu žele dovesti poljskog igrača u zimskom prijelaznom roku kako bi preduhitrili sve veći kontingent klubova koji pokazuju interes, a koji bi se još i pojačao na ljeto. Piatek je ove sezone zabio 13 golova u Seriji A, dobrim dijelom sezone bio je na prvoj poziciji ljestvice strijelaca sve dok ga nije prestigao Cristiano Ronaldo.

Što se tiče financijskog dijela transfera, spominje se iznos do 40 milijuna eura koji bi Rossoneri isplatili u više rata kako bi ostali unutar parametara financijskog fair-playja. Piatek će potpisati posudbu do kraja tekuće sezone, a od ljeta ugovor na pet godina.