Mourinho: Inter je najbolja momčad koju sam trenirao

Shaun Botterill, Getty Images

Portugalski stručnjak Jose Mourinho smatra kako je Inter iz Milana najbolja momčad koju je trenirao.

Shaun Botterill /Allsport

Portugalac nakon otkaza u Manchester Unitedu traži novi klub, a prema posljednjim izjavama čini se kako ne bi imao ništa protiv preuzimanja jednog od bivših klubova.

Inter je najbolji klub koji sam trenirao jer smo tamo sve osvojili. Moram biti objektivan jer ta ekipa je osvojila svako natjecanje u kojem je igrala. Pobijedili su najbolju ekipu na svijetu tada, Barcelonu, 3:1, dobili su Bayern München u finalu 2:0, osvojili su Serie A s velikom prednošću, uzeli su kup, pobijedili su u tri finala u 10 dana. Moram reći da je to najbolja ekipa“, rekao je Mourinho.

Inter je pod Mourinhom osvojio naslove prvaka Italije u sezonama 2008./09. i 2009./10., a tijekom druge sezone u kojoj su uzeli naslov, osvojili su Ligu prvaka i talijanski kup.