Ronaldo riješio Superkup za prvi trofej sezone

Serie A 16. sij 201918:35 > 18:42
Alessandro Sabattini/Getty Images

Nogometaši Juventusa osvojili su talijanski Superkup pobjedom protiv Milana rezultatom 1:0. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Cristiano Ronaldo u 61. minuti.

Getty Image/Gabriele Maltinti

Utakmica je počela čvrsto s obje strane, a prvu priliku smo vidjeli pred golom Milana u 17. minuti, kada Cancelo puca pored gola. Nakon toga zaprijetili su i “Rossoneri” preko Calhanoglua, ali lakoćom brani Szczesny.

Do kraja prvog dijela nismo vidjeli prilike, iako je Juventus imao terensku inicijativu.

U nastavku Milan prvi prijeti, a veliku priliku propustio je Cutrone koji je zatresao vratnicu. I onda Juventus dolazi iz prve prave prilike do pogotka, a strijelac je bio Cristiano Ronaldo. Igrala se 61. minuta kada je Pjanić poslao sjajnu loptu u kazneni prostor, a Ronaldo glavom pospremio u mrežu.

Juventus je postigao još jedan gol, preko Dybale, ali je opravdano poništen jer je Argentinac bio u zaleđu. U 74. minutu prvak Serije A je dobio veliku prednost, nakon što je Kessie opravdano dobio crveni karton, zbog gaženja stopala Emrea Cana.

Do kraja utakmice “Stara dama” je rutinski sačuvala prednost i došla do novog trofeja.

Mario Mandžukić nije igrao zbog ozljede za Juventus, a Ivan Strinić nije ulazio s klupe za Milan.