UPRAVO NA SK Velikani emigrirali u predgrađe Meke!

Serie A 16. sij 201918:17 > 18:27
Marco Rosi/Getty Images for Lega Serie A

Od 18.30 na Sportklubu 1 nemojte propustiti gledati utakmicu talijanskog Superkupa između Juventusa i Milana... KOMENTATOR: GORAN GRGIĆ

Utakmica se igra na stadionu King Abdullah Sports City, a zovu ga još i Dragulj. Kapacitet mu je 62 tisuće mjesta i sve ispod totalne popunjenosti bila bi uvreda za ove klubove i cijeli talijanski nogomet, koji je deveti put u povijesti dislocirao organizaciju ovog prestižnog natjecanja.

Nakon Sjedinjenih Država, Kine i Katara, Supercoppa prvi put stiže u Saudijsku Arabiju, preciznije, na obalu Crvenog mora.

Džeda je 4-milijunski grad 80-ak kilometara udaljen od Meke, jednog od najvećih svetih mjesta islamske vjeroispovijesti. Riječ je o lučnom gradu koji umnogome funkcionira kao luka za pristup ovom velikom svetištu.

Što se same utakmice tiče, postave su u nastavku, nažalost neće biti Marija Mandžukića, za kojeg je ova sezone gotova.

rezultati.com

Zanimljivo je, međutim, primijetiti i da je Gattuso odlučio utakmicu započeti bez Gonzala Higuaina, koji ne skriva nezadovoljstvo time što se Milan ne uspjeva približiti samom vrhu Serie A i izvući iz cjelodesetljetne rezultatske krize. Tako je Argentinac u posljednje vrijeme dovođen u vezi različitih velikih klubova…

Ivan Strinić u zapisniku je, tražit će svoju priliku s klupe.