AC Milan uspio nažicati Turke da plate igrače

Serie A 5. sij 201911:02 > 11:12
Marco Luzzani/Getty Images

Trabzonspor je konačno isplatio AC Milanu 12 milijuna eura na ime odšteta za dva igrača kupljena još u ljeto 2017. godine.

Slovački reprezentativac Juraj Kucka i njegov suigrač Jose Sosa su za ukupno 12 milijuna eura iz AC Milana prodani Trabzonsporu još prije 18 mjeseci, ali novac je sjeo tek u petak. Gazzetta je doznala da je turski prvoligaš koji je, kao u ostalom i pola turske lige, u velikim financijskim dubiozama nakon kraha lire, platio talijanskom klubu za dva pojačanja.

Zbog toga je Trabzonspor već 18 mjeseci na arbitražnom sudu sporta, a zanimljivo je da su Turci platili kad im se na drugostupanjskom tijelu zaprijetilo da će ih se izbaciti iz europskih natjecanja i da če im se zabraniti kupovina igrača dok ne podmire dug. Tada više nije bilo šale.

Da stvar bude zanimljiva, iz redova AC Milana mogli bi Trabzonsporu u konačnici biti i vrlo zahvalni s obzirom na to da i sami rossoneri imaju problema za financijskim fair-play regulacijama i to za sljedećih nekoliko sezona. Jasno je kako će budžet kluba morati biti smanjen, odnosno kako će morati prodavati više igrača i namicati više novca da se stvari izravnaju. Ovih 12 milijuna eura možda neće pomoći puno, ali će im itekako biti od koristi.