Mundo: Zidane od ljeta na staroj adresi

Serie A 5. sij 20199:56 > 10:10
Grazia Neri/ALLSPORT

Španjolski mediji pišu kako će Max Allegri na kraju ove sezone napustiti klupu višestrukog uzastopnog talijanskog prvaka. Još je veća vijest ta kako bi na nju trebao sjesti nekadašnji igrač Stare dame.

Allegri se na klupi torinskoga kluba nalazi od ljeta 2014. godine kada je stigao umjesto Antonia Contea, a od tada je osvojio čitav niz trofeja. Dva puta je igrao i finale Lige prvaka, i to jednom baš protiv madridskog Reala, čiji se bivši trener povezuje s Juventusom. Naime, glavni kandidat za dolazak na mjesto trenera “bianconera” je Zinedine Zidane.

Iako Allegriju ugovor ističe na ljeto 2020. godine, već bi se ovoga ljeta prema pisanju španjolskih medija mogao odlučiti na odlazak iz kluba, budući da mu navodno treba novi izazov u karijeri. Piše tako Mundo Deportivo da bi Allegri otišao sve i da Juventus konačno osvoji Ligu prvaka.

S druge strane, Zinedine Zidane je igrao u Juventusu od 1996. do 2001. godine kada je za tada rekordan transfer prešao u Real Madrid. Kao trener je u dvije i pol sezone osvojio čak tri Lige prvaka i tako postao prvi trener kojem je to pošlo za rukom triput zaredom.

Treba podsjetiti da ovo nije prvi puta da se Zidaneovo ime spominje kao ono budućega trenera Juventusa. O tome se spekuliralo i ovoga ljeta, kada je Allegri još imao pune dvije godine važećeg ugovora pred njim, pa bi vjerojatno i odšteta koju bi mu Juventus morao platiti bila prevelika.