UEFA Talijanima: Zašto niste prekinuli utakmicu?

Serie A 28. pro 201819:37 > 19:45
Getty Image/ Harold Cunningham

Iz krovne europske nogometne federacije dolazi priopćenje o tome kako je utakmica Intera i Napolija odigrana na Štefanje trebala biti prekinuta u trenutku kad su krenuli rasistički povici prema igraču Napolija, Kalidou Koulibalyju.

U priopćenju kojega zajednički potpisuju UEFA i FIFPro, međunarodno udruženje profesionalnih nogometaša stoji kako su te dvije udruge zabrinute zbog toga što niti jedna službena osoba s utakmice Inter – Napoli nije našla za shodno prekinuti utakmicu kad su počeli povici rasističke naravi.

Bilo je i povika prema sucu Paolu Mazzoleniju koji je utakmicu trebao prekinuti, a nakon dvoboja i trener Napolija Carlo Ancelotti je rekao kako su njegovi igrači trebali zajedno napustiti teren.

“FIFPro i UEFA izražavaju zajedničku zabrinutost zbog događanja na utakmici Intera i Napolija. Ipak, pozdravljamo brzu reakciju od strane talijanskih nogometnih vlasti. Trebalo je kazniti Inter, dobro je da je to učinjeno i da će sljedeće dvije utakmice kod kuće igrati bez gledatelja. Ipak, moramo opet poentirati da smo zabrinuti zbog neprihvatljivih rasističkih ispada. Moramo zajednički raditi na iskorjenjivanju rasizma na nogometnim stadionima”.

Kalidou Koulibaly je francusko-senegalski branič i iako je službeni spiker na stadionu putem razglasa zamolio navijače da prestanu s rasizmom, povici nisu stali. Usto, suci utakmice su nekoliko puta od strane stručnog stožera Napolija bili obavješteni o tome što se događa.

“Takvim stvarima nema mjesta u nogometu. UEFA i FIFPro podržavaju daljnje akcije Talijanskog nogometnog saveza i ističu da za rasizam postoji politika nulte tolerancije”, stoji u priopćenju.