Juve odbija izgubiti! CR kao "joker" s klupe donio bod

Serie A 26. pro 201817:06 > 17:08
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Juventus je i dalje neporažen u Serie A. Gubili su 2:1, imali igrača manje, ali Cristiano Ronaldo je svojim 11. pogotkom u sezoni donio Juveu bod kod vrlo dobre Atalante.

Cristiano Ronaldo je još jednom pokazao kakav je igrač. Portugalac je spasio Juventus poraza kod Atalante s igračem manje golom za 2:2 u 78. minuti. U 18. kolu Serie A talijanski je prvak tek drugi put kiksao ove sezone u prvenstvu i sada su na učinku od 16 pobjeda i dva remija.

Povezano

Počelo je savršeno za goste jer su poveli nespretnim golom Djimsitija u drugoj minuti. Imao je Bentacur veliku priliku za 2:0, ali je pogodio gredu i ostalo je minimalnih 1:0. Atalanta se vratila golom odličnog Kolumbijca Duvana Zapate.

Napadač domaćih primio je loptu na 16 metara, otresao Leonarda Bonuccija i snažno pogodio u desni kut Szczesnog za izjednačenje.

U 53. minuti Juventusov Urugvajac Bentancur zbog neopreznog faula dobiva drugi žuti karton i Atalanta vrlo brzo koristi brojčanu prednost.

Duvan Zapata zabio je osmi gol ovaj mjesec, sada je ostao nečuvan u kaznenom prostoru gostiju i uspio lako poentirati.

Međutim, neuništiva Stara dama vratila se također poslije kornera. Dočekao je loptu Ronaldo na pet metara i bio brži od golmana Berishe te glavom pogodio za 2:2 u 78. minuti, 16 minuta nakon ulaska u igru.

Juve je ostao neporažen i nakon 18 utakmica ove sezone u Serie A. Imaju devet bodova prednosti ispred Napolija koji večeras u 20:45 igra derbi utakmicu 18. kola protiv Intera.

Bivši kapetan “vatrenih” Dario Srna igrao je svih 90 minuta za Cagliari u 1-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Genoe do koje je stigao preko Fariasa (45+3) u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Filip Bradarić je za Cagliari ušao u 87. minuti, dok je Marko Pajač ostao na klupi momčadi sa Sardinije koja je sada 13. sa 20 bodova, jednim više od 14. Genoe.

Marko Pjaca odigrao je čitavu utakmicu u iznenađujućem 0-1 (0-1) domaćem porazu Fiorentine od Parme. I u toj je utakmici jedini pogodak pao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a tri boda gostima osigurao je Inglese (45+2).

I deveta Fiorentina i 10. Parma sada imaju po 25 bodova.

Milan Badelj je 2-0 (1-0) pobjedu lazija na gostovanju kod Bologne odgledao s klupe za pričuve, a strijelci za rimski sastav bili su Luiz Felipe (30) i Lulić (90). Bio je to dvoboj dva brata trenera, domaću Bolognu vodio je Filippo Inzaghi, a gostujući Lazio Simone Inzaghi.

Lazio je četvrti sa 31 bodom, a Bologna 18. sa 13.