Bjelica okreni broj: Fiorentina odustaje od Pjace

Serie A 18. pro 20188:40 > 8:42
Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Marko Pjaca nije zadovoljio čelnike Fiorentine koji su dobrano otvorili blagajnu kako bi ga na posudbu doveli iz Juventusa.

Marko Pjaca teškom mukom vraća se u formu nakon ružne ozljede koljena i sedmomjesečnog oporavka, proteklu polusezonu proveo je na posudbi u Fiorentini obzirom da za njega u Juventusu nije bilo mjesta. U Firenzi nije impresionirao, odigrao je trinaest utakmica, postigao tek jedan pogodak uz isto tako jednu asistenciju, ukupno je na terenu proveo 578 minuta.

Fiorentina je posudbu platila dva milijuna eura, no kako javlja Sky Italia, čelnici kluba će u siječnju tražiti sastanak s Juventusom kako bi prijevremeno raskinuli ugovor. Juventus nema nikakvu obvezu prihvatiti tu opciju, no očigledno jest kako u Firenzi više ne računaju na 23-godišnjeg lijevokrilnog igrača koji se u Italiji nije snašao. U Juventus je stigao u ljeto 2016. godine iz Dinama za 18 milijuna eura, ubrzo se ozlijedio i u oporavku je proveo čitavu prvu sezonu u Torinu. Uslijedile su dvije posudbe, najprije u Schalke, a zatim u Fiorentinu.

Neki će reći, možda je vrijeme da se Pjaca vratio u Dinamo kako bi spasio karijeru koja je započela obećavajuće, naravno Dinamo ne može platiti golemu odštetu koji bi tražio Juventus, međutim neka vrsta posudbe bi zasigurno pomogla Pjaci da se u svom klubu ipak vrati u formu. Rođenog Zagrepčanina ugovor s Juventusom veže do 2021. godine, a procijenjena odšteta iznosi 15 milijuna eura.