Srna pocrvenio, ali Roma nije mogla slaviti

Serie A 8. pro 201819:48 > 20:06
Enrico Locci/Getty Images

Nogometaši Cagliarija i Rome odigrali su neodlučeno (2:2), u 15. kolu Serie A, a bivši kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna pred kraj je zaradio izravni crveni karton.

Roma je ispustila cijeli plijen na Sardiniji, budući da je odigrala neodlučeno iako je vodila s 2:0, a imala je na kraju i dva igrača više.

Gosti su poveli u 14. minuti kada je Bryan Cristante zatresao mrežu Cagliarija, dok je na 2:0 povisio u 41. minuti kapetan srpske reprezentacije Aleksandar Kolarov.

Srpski defanzivac je izveo slobodan udarac s oko 30 metara, ali je lopta zakačila jednog od igrača u živom zidu Cagliarija, u potpunosti promijenila putanju, i završila iza leđa vratara Cagliarija.

Domaći su smanjili u 85. minuti preko Moldavca Ionite, da bi potom domaćin ostao s dva igrača manje na terenu. Prvo je drugi žuti karton dobio Ceppitelli u 93. minuti, da bi samo koji trenutak kasnije i nekadašnji kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna zaradio izravan crveni karton.

Ipak, Cagliari je u posljednjim trenucima izveo kontru, a za remi je pogodio Marco Sau u 95. minuti, na asistenciju Ionite.