Brozović pocrvenio u teškom porazu Intera

Serie A 11. stu 201814:49 > 14:54
Emilio Andreoli/Getty Images

U dvoboju 12. kola Serie A Atalanta je u Bergamu pobijedila Inter s 4-1 prekinuvši niz od čak sedam uzastopnih prvenstvenih pobjeda milanske momčadi.

Atalanta je posve dominirala u prvom dijelu i da nije bilo čudesnog vratara Handanovića Inter je mogao gadno stradati, ali su zato stradali u nastavku. Iz barem četiri velike prilike samo jednu je, u 9. minuti, iskoristio Nizozemac Hateboer. Tek što je počelo drugo poluvrijeme Inter je izjednačio preko Icardia iz penala nakon što je Mancini igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Branič Mancini se iskupio golom glavom za novo vodstvo domaćina u 63. minuti, u 88. minuti Djimšiti na sličan način potvrdio pobjedu Atalante, da bi Gomez u 93. minuti sjajnim golom postavio konačnih 4-1. U drugoj minuti sudačke nadoknade Marcelo Brozović je dobio crveni karton.

Na terenu su Atleti Azzuri bila su čak četvorica hrvatskih reprezentativaca – Ivan Perišić i Brozović su otpočetka bili u sastavu Intera, dok je Šime Vrsaljko ušao u 71. minuti, a u istoj minuti je kod Atalante u igru ušao Mario Pašalić.

Na ljestvici vodi Juventus s 31 bodom ispred Napolija (28), Inter je ostao treći s 25 bodova, dok se Atalanta popela na šestu poziciju s 18 bodova.