Legendarni trener preuzima Milan

Serie A 5. stu 201820:22 > 20:35
Shaun Botterill, Getty Images

Bivši menadžer Arsenala Arsene Wenger bi prema pisanju francuskih medija mogao preuzeti AC Milan, s kojim je već nekoliko tjedana u pregovorima.

O smjeni Gennara Gattusa sa pozicije trenera Milana se govori već dugo, iako je momčad preuzeo krajem prošle godine. Kandidat za njegovo mjesto je sada i legendarni Wenger, koji je bez kluba otkako je u lipnju završio svoj 22-godišnji angažman u Arsenalu.

Kako piše “France Football” slavni francuski stručnjak je već u pregovorima sa Rossonerima, a ističe se da bi njegova uloga u klubu trebala biti sa više ovlasti nego što je do sada na “San Siru” bio slučaj.

Wenger bi se tako osim vođenja momčadi bavio i transferima, zajedno sa sportskim direktorom Leonardom.

Arsene Wenger je nedavno u intervjuu izjavio da se želi vratiti trenerskom poslu već početkom 2019. godine, a mediji su ga povezivali sa Bayernom, Realom, Fenerbahčeom i reprezentacijom Kine.

Milan je trenutno u vlasništvu “Elliott Management Corporation“, čiji su čelni ljudi Paul i Gordon Singer veliki navijači Arsenala i poštovatelji Wengerovog rada u Londonu.