Tko želi Epic Broza? To stoji 60 milijuna eura

Serie A 31. lis 201817:07 > 17:08
Emilio Andreoli/Getty Images

Getty Images/Emilio Andreoli

Marcelo Brozović nedavno je potpisao novi ugovor s Interom, a iako klub nije objavio financijske detalje sklopljenog dogovora, Talijani tvrde da je Brozu uz povećanje plaće narasla i otkupna klauzula.

On je s Interom sada vezan do 2022. godine, a uz novu plaću od 3,5 milijuna eura, odštetna klauzula mu je skočila s 50 na 60 milijuna eura.

Međutim, to važi samo za klubove izvan Italije. Ako netko od talijanskih klubova želi dovesti hrvatskog veznjaka, morat će s Interom ispregovarati posebne uvjete.

S druge strane, ako ga poželi dovesti neki klub iz Engleske, Španjolske, Njemačke,… morat će odriješiti ‘kesu’, platiti 60 milijuna, a onda će Marcelo postati najskuplji hrvatski igrač u povijesti.

Brozović je jedan od najboljih igrača Intera ove sezone, najbolji je dodavač Serie A s 89,03% uspješnosti. Najveća snaga su mu dodavanja u suparničkoj trećini terena kojih ima 114 uz impresivan postotak od 86,5 %.

Ove je sezone u 12 utakmica zabio dva gola, ukupno je za Inter bio strijelac 15 puta, a u 110 nastupa ima i 18 asistencija